Ofisinizi Güvenli Bir Şekilde Yeniden Açmak için Beş İpucu

Haziran 2020

Daha fazla içerik için

İşletmelerin yeniden açılma zamanları konusunda tartışmalar başlamışken asıl kritik noktanın atlandığını görüyoruz. Bu konudaki başarımızı işletmelerin açılma zamanından çok insanların birbirlerini uyarma sıklığı belirleyecek. Etrafımızda yaşanan birçok örnekten de gördüğümüz üzere yönetici konumundaki insanları uyarmak oldukça zor. Enfeksiyon riskini en aza indirmek için gerekli önlemler birçok kişi tarafından ihlal ediliyor ve çevreden bu kişilere gerekli tepkinin verilemediğini görüyoruz. İşletmeler yeniden açılırken çalışanlar ve müşterileri güvende tutmak için gerekli önlemlere büyük önem veriliyor. Birçok önlem maske takmak ve el yıkamak, altı adım uzak durmak gibi oldukça basit davranışlar. Ancak ihmal edenlere uyarıda bulunulmazsa bu sağlıklı davranışların hiçbir anlamı kalmayacak. Bu süreçten başarıyla çıkılması için herkesin aynı önlemleri aldığından emin olmalıyız. Mayo Clinic’in CEO’su John Noseworth’ün de söylediği gibi “Sistemimizdeki her insan unutkan iş arkadaşlarını görevleri veya konumları ne olursa olsun uyarabilirse önlenebilir noktadaki zararları oldukça azaltabiliriz.”

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş