Abonelik Sözleşmesi

 • Harvard Business Review Türkiye dergisi, yılda 12 sayı yayımlanmaktadır.
   
 • Sınırsız Erişim abonelik paketi 12 sayı basılı dergi gönderimini kapsamaktadır. Sipariş tarihinden itibaren 1 yıl geçerli olacak online arşiv ve mobil uygulamaların kullanımı bu paket ile birlikte hediye edilir.
   
 • Teslimat adresi, kişisel bilgiler ve bildirim ayarları hbrturkiye.com üzerindeki üyelik sayfası üzerinden değiştirilebilir/güncellenebilir.
   
 • Basılı dergi (teslimat) adresinize mesai saatleri içerisinde ve imza karşılığı teslim edilmektedir. Derginizin daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaştırılması adına mesai saatleri içerisinde bulunduğunuz bir teslimat adresi belirtmeniz gerekmektedir.
   
 • Dijital abonelik paketi sipariş tarihinden itibaren 1 yıl geçerli olacak online arşiv ve mobil uygulamaların kullanımını kapsamaktadır.
   
 • Abonelik ücretleri doğrudan kredi kartı, BKM Express, ComPay ya da banka havalesi (kurumsal abonelere özel) ile tahsil edilir. Kredi kartı, BKM Express veya ComPay ile yapılan işlemler anında onaylanır ve abonelik başlatılır. Havale/EFT ile yapılan işlemler banka hesapları kontrol edildikten sonra onaylanır. 5 iş günü içinde ödemesi yapılmayan siparişler iptal edilir.
   
 • Hbrturkiye.com üzerinde yer alan hesap ayarlarından kapatılmadığı sürece abonelikler bitiş tarihinde otomatik olarak yenilenir. Abonelik ücreti, yenileme tarihinde yürürlükte olan fiyatlar üzerinden gerçekleşir.
   
 • Abonelik işlemlerine ait fatura ve/veya faturalar sipariş sırasında belirtilen adrese gönderilir. E-fatura kullanıcısı olan kişi veya kurumlara basılı fatura gönderimi yapılmayacaktır.
   
 • Harvard Business Review Türkiye kredi kartı bilgilerinizi kayıt altında tutmamaktadır.
   
 • Harvard Business Review Türkiye iade/iptal işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket etmektedir. Buna göre süreli yayın aboneliğinizi, yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 30 gün içerisinde iptal ettirebilirsiniz. Aboneliğinize son verme isteğiniz; yazılı bildiriminizin bize ulaştığı tarihten itibaren haftalık yayınlarda bir ay, aylık yayınlarda üç ay sonra yürürlüğe girer. İptalinize istinaden, ödediğiniz toplam abonelik bedelinin kaç sayıyı kapsadığı göz önüne alınarak her bir sayının abonelik birim fiyatı hesaplanır, aldığınız sayıların toplam fiyatı, abonelik ödemenizden düşülür. Geri kalan bakiye size iade edilir.
   
 • Abonelik talebinizi onaylamanızla beraber aboneliğin yürürlüğe girdiği tarihte var olmayan ve öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.
   
 • Harvard Business Review Türkiye dergisi abonelikleri için hbrturkiye.com, mobil uygulamalar (AppStore ve Google Play Platformlarında yer alan) üzerinden işlem yapan veya direkt e-posta/telefon ile alışveriş yapan kişiler yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.
   

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş