“İdeal Çalışan” Kavramı Pandemiyle Kabuk Değiştiriyor

Haziran 2020

Daha fazla içerik için

Çoğumuzun evden çalıştığı bu dönemde çalışma saatlerindeki artış anlamında Amerikalı çalışanlar başı çekiyor. Çalışanların iş günlerine yaklaşık üç saat daha eklendi, bu da yüzde 40 oranında bir artışa denk geliyor. Tüm bu meşguliyet ve üretkenlik beraberinde ciddi sonuçlar getiriyor. Birçok çalışan artık üç veya daha fazla insanın işini yapıyor: Kendi işleri, çocuklarının bakımıyla ilgilenenlerin işleri ve çocuklarının öğretmenlerinin işleri. Ancak birçok işveren bundan habersiz gibi görünüyor. Peki yöneticiler buradaki problemi neden göremiyor?

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş