Yokuşa Riskli Bir Tırmanış

Haziran 2020

Daha fazla içerik için

Şirketler serbest piyasadaki hisselerini tekrar satın aldıklarında yatırımcılar kısa süreliğine kâr elde eder çünkü geri satın alma, tedavüldeki hisse senetlerinin sayısını azaltarak geride kalan hisselerin fiyatında ani bir artışa sebep olur. Fakat satın almalar, firmaların likiditesini düşürebilir ve zor zamanlardaki kırılganlığını artırarak onları güçsüzleştirebilir. 1997’den 2018’e kadar S&P 500 listesinde olan 373 şirketin geri satın alma harcamalarına bakıldığında bu harcamaların son yıllarda hızla yükseldiği gözlemlenebilir. Bu da firmaların şu anda yaşadığımız gibi sıkıntılı dönemlerden veya krizlerden çabuk iyileşebilmesi konusunda tedirginliğe yol açar

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş