CEO Yedekleme Planınızı Ertelemek Artık Bir Seçenek Değil

Haziran 2020

Daha fazla içerik için

Pandemi, alışılmıştan daha kapsamlı acil durum planları hazırlanmasını ve liderlik ihtiyaçlarının hızla evrilen sektörel ortam içinde yeniden ele alınmasını gerektiriyor. S&P 500 CEO’larının yaş ortalamasının 58 olduğu, yani pek çok yöneticinin Covid-19’a yakalanma riskinin yüksek olduğu gerçeği düşünüldüğünde “hızlı” bir CEO yedekleme süreci yürütmek daha da kritik bir hal alıyor. Ancak yedekleme planlaması en iyi dönemlerde bile zorlayıcı olabilir. Bir yöneticinin deyişiyle: “Bu konuda zorlanıyoruz ve bu yüzden de çalışıyoruz. Bu konuyu ele almamız gerektiğini biliyoruz ama sürekli erteliyoruz.” Bu tür bahaneler şu an daha da cazip. Covid-19 şirketin uzun vadede sağlığını güvence altına almak için kurulları ve idari birimleri daha yoğun bir şekilde birlikte çalışmak zorunda bırakıyor ve bu yeni işbirliği düzeyi kesinlikle yedekleme planlamasını içeriyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş