Daha fazla içerik için

Craig Cutler

Akıllı çözümler için her zaman İK bölümüne ihtiyaç yoktur. Akıllı çözümler için her zaman İK bölümüne ihtiyaç yoktur. Diğer birçok profesyonel kadın gibi ben de iş yerinde cinsel tacize maruz kaldım. Şimdi başımdan geçen iki olayı ve o zamanki işverenlerimin bu olaylara yaklaşımını anlatacağım. Bir medya kuruluşunda çalışırken Art Niyet Mentoru (Ulterior Motive Mentor) olarak adlandırdığım üst düzey bir meslektaşım tarafından tacize uğruyordum. Kariyerime yardımcı oluyor gibi görünürken bana asılıyor ve iş arkadaşlarımdan öğrendiğime göre flört ettiğimizi iddia ediyordu. (Etmiyorduk.) Güvendiğim bir süpervizöre konuyu anlattım ve bana, şirketin zorunluğu tuttuğu “resmi şikayet” sürecini kullanmam gerektiğini söyledi. Bunun için de daha önce hiç görmediğim, bir erkek İK’cıyla görüşme yapmam gerekiyordu

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş