“Eğer Bir Şeylerin Yanlış Gittiğini Düşünüyorsanız Bunu Çekinmeden, Açıkça Söyleyin”

Haziran 2020

Daha fazla içerik için

Kampüslerinde gerçekleşen cinsel taciz vakalarını azaltmak isteyen üniversiteler, son on yıldır yoğun biçimde tanıklık mekanizması konusunda eğitimlere başvuruyorlar. Araştırmalara göre olaya şahit olanların, birinin uygunsuz ya da agresif davranışlar gösterdiğinde duruma müdahil olmasına dair eğitimler verilmesi bu tür olayların azalmasına yardımcı oluyor. Son yıllarda bu eğitimler kampüslerin dışında orduda ve şirketlerde de verilmeye başladı. Şirketlerin bu tür eğitimleri çalışanlarına nasıl verdiklerini daha iyi anlamak için müdahil olmaya dair çalıştaylar da düzenleyen bir iş hukuku avukatı olan Asha Santos eğitim süreciyle ilgili detayları HBR ile paylaştı. İşte görüşmeden bazı detaylar

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş