Çevik Yönetim Takımı

Haziran 2020

Daha fazla içerik için

Kenji Aoki

Üst yönetim için liderliğe yeni bir yaklaşım... “Brian johnson” geçtiğimiz 10 yılda kayda değer biçimde başarı göstermiş büyük bir tüketici ürünleri şirketinin CEO’su. Johnson kendinden önceki yöneticiler gibi ürün ve hizmet kalitesinde ve incelikle ayarlanmış tedarik zincirinde mükemmelliği artırarak operasyonların tüm alanlarını sıkı ve disiplinli bir şekilde yönetiyor. Şirket, ölçek ekonomilerinden istifade ediyor ve sektöründeki en düşük maliyetlere sahip olmanın tadını çıkarıyor. Ancak Johnson ile bir buçuk yıl önceki ilk görüşmemizde söz konusu yönetim varlıklarının borçlara dönüşüyor olmasından endişeliydi. Johnson, “İşimizdeki faaliyet alanlarının neredeyse hepsinde odaklanmış rakipler görüyoruz” demişti

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş