İşler Her Zamanki Gibi Değil

Haziran 2020

Daha fazla içerik için

Hiç ek yatırım yapmadan, sadece ulaşılabilir verileri kullanarak daha kârlı büyümek mümkün mü? Bu, hemen hemen her dönemde gerek global bir şirketin üst düzey yöneticileri tarafından düzenlenen strateji toplantılarında gerekse yeni bir girişimin ilk aylarında tüm ekibin beyin fırtınası yaptığı uzun mesailerde yanıtı aranan ve üzerinde en çok düşünülen sorulardan biridir. Bu bağlamda yepyeni bir çözüm önermesi sunan stratejik gelir yönetiminin daha belirgin şekilde ortaya koyulmasını zorunlu kılan belirli faktörlerden söz edebiliriz. Bunlardan bazıları hızlı tüketim ürünleri (FMCG) sektöründe istikrarlı olmayan toplam gelirler ile daralan dip kâr marjları, henüz olgunluk seviyesine ulaşmamış firmaların sektörü yıkıma uğratan ürün ve servislerinden dolayı artan rekabet ortamı, inovasyonların hayata geçiş sürelerinin kısalması ve çok farklı veri kaynaklarından derlenen bilgilerin, birbirleriyle anlamlı iletişim kurdurularak fark yaratan sonuçlar elde edilecek biçimde harmanlanması

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş