Yöneticinize Çelişkili Hisler Beslemek, Antipati Duymaya Kıyasla Performansınızı Daha Kötü Etkiliyor

Nisan 2022

Daha fazla içerik için

İyi ilişkiler kurmak liderliğin olmazsa olmaz bileşenlerinden biri. Araştırmalar, liderleriyle iyi ilişkiler kurabilen kişilerin daha motive olduklarını, daha yüksek performans sergilediklerini ve ekiplerini desteklemek için daha fazla çaba sarf ettiklerini gösteriyor. Bu türden pozitif etkilere pek çok farklı meslekte ve kültürde rastlayabiliyoruz. Öte yandan, kişilerin iyi geçinemediklerinde ise yöneticilerine ve hatta organizasyonun geneline karşı misilleme yapmaya meyilli olduklarını da biliyoruz.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş