Herhangi Bir Yerden Çalışma Yaklaşımını Benimsediğimiz Bir Gelecek

Kasım 2020

Daha fazla içerik için

Sejkko

Tamamen uzaktan çalışma yaklaşımını benimseyen organizasyonlar için en iyi uygulamalar. 2020’DEN ÖNCE, bilgi işçiliğine dayalı faaliyet gösteren organizasyonlarda bir hareket oluşmaya başlamıştı. Kişisel teknoloji ve dijital bağlantılılık o kadar hızlı gelişti ki insanlar “İşimizi yapmak için bir ofisin içinde, birlikte olmamıza gerçekten gerek var mı?” diye sormaya başlamıştı. Cevabımızı pandemi dönemindeki sokağa çıkma yasakları sırasında aldık. Aslında çoğumuzun, işini yapmak için iş yerinde meslektaşlarıyla bir arada bulunmasına gerek olmadığını öğrendik. Bireyler, ekipler, tüm işgüçleri tamamen dağıtılmış haldeyken iyi bir performans sergileyebilirler ve sergiliyorlar da. Bu durumda karşımıza yeni sorular çıkıyor: Tamamen veya çoğunlukla uzaktan çalışılan organizasyonlar bilgi işçiliğinin geleceği mi? Yoksa herhangi bir yerden çalışabilir olmak (WFA) kalıcı mı olacak?

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş