Hayatımız İş: Oğuz Tekin

Şubat 2020

Daha fazla içerik için

Metroloji ile nümizmatiğe ilgisi ve yaklaşık 30 yıldır yaptığı çalışmalarıyla edindiği bilgi birikimini harmanlayarak tarihin unutulmaya yüz tutmuş en önemli araçlarından terazi ağırlıklarının hak ettiği değeri görmesini amaçlayan Koç Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Oğuz Tekin, antik sikkeler ve metroloji üzerine yaptığı çalışmalarıyla American Numismatic Society tarafından verilen The Archer Huntington Ödülü’ne layık görüldü. Bu ödülü alan ilk Türk olma gururunu yaşayan Tekin ile terazi ağırlıkları alanında nasıl öncü olduğunu, deneyimlerini ve antik sikkeler ile terazi ağırlıkları hakkında bilinmeyenleri konuştuk.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş