Daha fazla içerik için

Eddie Guy

Makine zekası iş dünyasının kurallarını nasıl değiştiriyor? Ant FInancIal Group’un pazara girmesinin üzerinden yalnızca beş yıl geçtikten sonra, 2019’da hizmetlerini kullanan tüketici sayısı bir milyara ulaştı. Alibaba’nın bir kuruluşu olan Ant Financial, mobil ödeme platformu Alipay’den aldığı verilerden ve yapay zekadan faydalanarak çok çeşitli alanlarda hizmet sunuyor. Bunlar arasında tüketici kredisi, para piyasası fonları, varlık yönetimi, sağlık sigortası, kredi derecelendirme hizmetleri ve hatta karbon ayak izini azaltmayı teşvik eden bir online oyun sayılabilir. Şirketin hizmet verdiği müşteri sayısı ABD’nin en büyük bankalarından bile daha fazla. Üstelik bunu bu bankaların onda biri kadar çalışanla yapıyorlar. Ant Financial 2018’deki son yatırım turunda 150 milyar dolar değerlemeye sahipti. Bu rakam, dünyanın en değerli finansal hizmetler şirketi JPMorgan Chase’in değerinin neredeyse yarısı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş