Daha fazla içerik için

Jean-Pierre Attal

E-postalar, Slack ve Glassdoor kurumunuz hakkında neler anlatıyor? Bir kurumun kültürü, başarısını ateşleyebilir ya da baltalayabilir. Ayrıca bunu ölçmek için kullanılan çalışan araştırmaları ve anketler gibi araçların önemli eksiklikleri bulunuyor. Çalışanların kendileri için yaptıkları değerlendirmelerse çoğu zaman güvenilmez oluyor. Örneğin, kendileri için önemli olduklarını belirttikleri değer ve inançlar, davranış biçimlerine çoğunlukla yansımıyor. Buna ek olarak araştırmalar sürekli değişim gösteren kurumların sabit ya da en iyi ihtimalle farklı bölümler içeren görüntülerini sunuyor. Ayrıca bu araştırmalar, araştırmacının farklı ve kendine özgü kültürleri yaygın birkaç kategoride sınıflandırabileceğini varsayma eğilimiyle de sınırlandırılıyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş