Yapay Zeka Satışlarınıza Gerçekten Yardımcı Olabilir mi?

Aralık 2022

Daha fazla içerik için

Satış süreçlerinde sofistike teknolojilerden faydalanan şirketlerin sayısı her geçen gün artsa da, araştırmalar çoğunun bu teknolojileri etkili bir şekilde kullanmadığını (hatta bazılarının hiç kullanmadığını) öne sürüyor. Hatta dijitale son derece hakim satış organizasyonlarının onlarca yıldır sahip olduğu müşteri ilişkileri yönetimi sistemlerinden bile tam olarak yararlanılmıyor. Sales Mastery’nin 332 satış yöneticisiyle yaptığı 2022 Satış Performansı Skor Kartı anketine göre, katılımcıların yüzde 15’i şirketlerinin CRM’i aktif olarak kullanmadığını, yüzde 42’si ise yalnızca mevcut ve potansiyel müşterileri hakkında bilgi depolamak için kullandıklarını bildiriyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: SATIŞ
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş