Şirket İçinden Atanan CEO’lar Nasıl Başarılı Olur?

Mart 2020

Daha fazla içerik için

Chad Hagen

Bir organizasyon mevcut yöneticilerinden birini CEO olarak atamaya karar verdiğinde bunun kolay bir geçiş olacağı düşünülebilir. Bu terfi uzun yıllardır verilen emek ve sıkı çalışmanın hak edilen sonucudur. Kurum içerisinden atanan CEO’lar öncesinde muhtemelen üst düzey yöneticilik kademelerinde görev almış ya da büyük bir birimi yönetmiş oldukları için üst yönetimdekiler ile ilişki içerisindedirler ve yönetim kurulunun güvenini kazanmışlardır.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş