Daha Sürdürülebilir Bir Tedarik Zinciri

Mart 2020

Daha fazla içerik için

Şirketler birinci kademe tedarikçilerine odaklanma eğilimdeler fakat asıl riskli grubu alt kademe tedarikçiler oluşturuyor... Son yıllarda sadece toplumsal ve çevresel standartlara bağlı kalan tedarikçilerle çalışacağını vaat eden çok uluslu şirketlerin sayısı giderek artıyor. Bu çok uluslu şirketler genellikle birinci kademe tedarikçilerinden bu standartlara uymalarını beklemekle kalmıyor, aynı zamanda birinci kademe tedarikçilerinin de kendi tedarikçilerinden bu duruma uyum sağlamlarını talep etmesini istiyorlar; bu tedarikçiler de kendi tedarikçilerinden tercihen aynısını talep ediyorlar. Bu böyle devam ediyor. Amaç, tedarik zinciri veya bizim deyişimizle tedarik ağı boyunca sorunsuzca ilerleyen kademeli bir sürdürülebilir uygulamalar dizisi yaratmak.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: OPERASYONLAR
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş