Daha fazla içerik için

blindSALIDA

Tarihsel bir bakış. Vaktimizin önemli bir bölümünü para üzerine düşünmeye harcıyoruz. Para hakkında konuşuyoruz, para yüzünden endişeleniyoruz, temel ihtiyaçlarımızı karşılamaya yetecek kadar paramızın olup olmadığını düşünüyoruz. Şanslıysak ve çok paramız varsa paramızı yeni bir araba, ev ya da ziyaret etme hayali kurduğumuz ülkeye bilet almak için kullanmayı düşünüyoruz. En eski zamanlardan bu yana para en önemli araçlardan biri. Ancak diğer birçok araçtan farklı olarak para, davranışlarımızı olumsuz etkiliyor. Hatta hakkında düşünmenin bile aynı etkiye sahip olduğunu söyleyebiliriz. İnsanlarla anlaşmaktan ve onlara yardım etmekten ziyade hislerimizi, isteklerimizi ve amaçlarımızı daha öncelikli hale getirme olasılığımız artıyor. Para bireysel ve bireylerarası hedefler arasında bir gerilim yaratıyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş