Online Dil Bariyeri

Mart 2020

Daha fazla içerik için

Cep telefonları birçok yükselen ekonominin kablolu altyapılar geliştirmesini sağlıyor. Fakat penetrasyon seviyesi artmasına rağmen sorunlar ortadan kalkmıyor. Bu pazar alanlarında yaşayanların yüzde 33’ünün “ara sıra” veya “sık sık” telefonlarını şarj edecekleri bir yer bulmakta zorluk yaşaması, yüzde 37’sinin faturasını ödemekte zorlanması ve yüzde 46’sının sinyal bulmakta zorluk çektiği pek şaşırtıcı olmasa gerek. Bahsedilen sıkıntılara bu bölgelerdeki insanların anadilinde veya kullanmayı tercih ettikleri dilde içerik bulmalarında yaşadığı zorluk da eklenince işler daha kötü bir hal alıyor. Sağdaki grafik, mobil ortamda bu sıkıntıları en azından ara sıra yaşamış olanların payını ülke bazında gösteriyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş