Alibaba ve Sektörün Geleceği

Ekim 2018

Daha fazla içerik için

Alibaba 1999’da kurulduğundan beri, e-ticaret platformunda muazzam bir büyüme elde etti. Fakat şirketin bir yıl önce tam zamanlı olarak aralarına katıldığım yönetim ekibi, 2007 yılında Zhejiang, Ningbo’da bulunan sahil kenarındaki kasvetli bir otelde yapılacak kurum dışı stratejik toplantı için bir araya geldiğinde şirket tüm dünyayı geride bırakacak gibi görünmüyordu. Toplantıda e-ticaret trendleri hakkındaki birbirinden kopuk fikirlerimiz ve gözlemlerimiz birleşerek geleceğe dair daha geniş bir çerçeve oluşturmaya başladı. Toplantının sonunda vizyonda fikir birliğine varmıştık. “Açık, koordine, kullanışlı bir e-ticaret ekosistemi gelişmesini” sağlayacaktık. Asıl Alibaba macerası işte o gün başladı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: STRATEJİ
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş