Vaka Çalışması: Fazla mı Hızlı Büyüdük?

Kasım 2019

Daha fazla içerik için

Ryan Garcia

Bir tırmanış salonu zincirinin CEO’su, şirketin uluslararası büyüme planlarını sorguluyor. Ricardo Ruiz uyuyamadı. Singapur’a yaptığı üçüncü seyahatiydi. İlk önce kaya tırmanışı salonu zinciri Ascendancy’nin Asya’daki ilk salonu için konum araştırması yapmaya gelmişti. Bir yıl önce büyük açılış için geri dönmüştü ve şimdi operasyonları kontrol etmek için oradaydı. Ancak San Francisco üzerinden Raleigh, Kuzey Carolina’dan yapılan 23 saatlik uçuş yine öncekiler gibi zorlu geçmişti ve CEO, korkunç bir jet lag yaşıyordu. Pes etmiş ve giyinmişti ki telefon çaldı. Arayan Ascendancy’nin COO’su Margo Little’dı.Ricardo alaycı bir ses tonuyla, “Singapur’da olduğumu biliyorsun, değil mi? Burada gece yarısı olduğunu da?” dedi. İkili sadece iş arkadaşı değildi. Hem eski dostlar hem de tırmanış partneriydiler.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş