Müşteri Sadakatinin Sırları

Aralık 2019

Daha fazla içerik için

Tüm sektörlerden şirketler uzun yıllardır kârlılıklarını ve tüketici bağlılığını artırmak için çeşitli kampanyalar yürütüyor ve bu artışı sürdürülebilir kılmak adına sadakat programları geliştiriyor. Kampanyalar için ayrı bir işgücü bile atayabilen şirketlerin büyük bir kısmı, stratejik ve uzun vadede kârlılık sağlayacak sadakat programları söz konusu olduğunda gerekli yatırımları yapmaktan uzak kalabiliyor. Birçok marka yıllardır kullanılan ve artık bir norm haline gelen “10 ürün alana 1 ürün ücretsiz” tarzı standart sadakat programlarının ötesine geçemiyor. Sadakat programı çıktılarının derinlemesine analizini yapmayan şirketler bu programların marka performansına etkisine dair net bilgiye de sahip olamıyor. Oldukça kuvvetli bir pazarlama aracı niteliğindeki sadakat programları doğru kurgulanmadıkları için gerçek potansiyel değerine ulaşamayıp birçok durumda atıl kalabiliyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: MÜŞTERİLER
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş