İş ve Aile Dengesini Kurmanın Sırrı

Aralık 2019

Daha fazla içerik için

Çalışma hayatı ve ev sorumlulukları arasında denge kurmak her zaman çok da kolay olmuyor. Özellikle çalışan ve küçük çocuğu olan kadınlar bu dengeyi kurmada çok daha fazla zorluk yaşayabiliyor. Aile ve iş yeri sorumluluklarının bir arada yerine getirilememesi, iş ve aile çatışmalarına yol açabiliyor. Araştırmacılar, Türkiye’deki çocuk sahibi 201 kadın çalışanla yakın zamanda yaptıkları bir çalışmada çalışan annelerin eşlerinden ve yöneticilerinden aldıkları duygusal desteğin önemli olduğunu ortaya koydu. Yaşları 25 ve 47 arasında değişen katılımcıların 10 yaşından küçük en az bir çocukları vardı: Yüzde 67’si tek çocuk, yüzde 29’u iki çocuk ve yüzde 4’ü üç çocuk sahibiydi. Araştırma sonuçlarına göre eşinden duygusal destek alan anneler, daha az iş ve aile çatışması yaşıyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş