Tavsiyeleri Duymazdan Gelmenin Bedellerine Hazırlıklı Olun

Eylül 2019

Daha fazla içerik için

Önemli bir karar almanız gerektiğinde rehberliğe ihtiyaç duymanız normaldir. Ancak ardından bu rehberliği göz önünde bulundurmadığınızda, tavsiye aldığınız kişiyle ilişkinizde sorunlar baş gösterebilir. Yeni bir araştırma kişilerin tavsiye istedikten sonra aldığı tavsiyeyi yok sayanlarla aralarına mesafe koymaya meyilli olduğunu gösteriyor. Ayrıca kişiler tavsiye isteyenin başka insanlardan da tavsiye istediğini keşfettiklerinde yine onlarla aralarına mesafe koyma yoluna gidiyorlar. Yukarıdaki grafik interaktif bir deneye katılan 143 katılımcının önerilerine uyulup uyulmadığını öğrendikten sonra tavsiye isteyenlere karşı ilişkilerinde aldıkları üç kişisel önlem üzerinden verdikleri tepkiyi gösteriyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: KARAR ALMAK
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş