Canada Goose’un CEO’suyla Yerli Üretim Bir Lüks Markasi İnşa Etmek Üzerine...

Eylül 2019

Daha fazla içerik için

2001 yılında, yakın bir zaman önce ebeveynlerimden devraldığım küçük aile şirketi Canada Goose’un imzamız niteliğindeki parkaları yapmaya ilelebet devam etmesine karar verdiğim gün daha dün gibi aklımda. Toronto’daki fabrikamızın (o zamanlar tek fabrikamız vardı) üst katında masamın başında oturmuş sabahki gazete manşetlerini okuyordum ve iki Kuzey Amerika giyim şirketinin üretimini yurt dışına taşıdığını gördüm. Liderleri iki sebepleri olduğunu söylüyordu: Birincisi yerel işgücünün yüksek maliyeti kârlarını azaltıyordu. O yüzden daha yüksek kazançların peşine düşmek akıllıcaydı. İkincisi, marka ve kalite aynı kaldıkça müşterilerin ürünlerin nerede üretildiğini önemsediğine inanmıyorlardı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: LİDERLİK
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş