Şirketinizi Çok Geç Olmadan Değişmeye İkna Edin

Ocak 2022

Daha fazla içerik için

Jin Xia

PİYASADAKİ DEĞİŞİMLER KARŞISINDA organizasyonlarını dönüştürmek isteyen liderler bir paradoksla karşı karşıyalar. Bir yandan dönüşümün gerekli olduğunu savunabilmek için inandırıcı verilere ihtiyaç duyuyorlar. Bir başka deyişle, şirketin kendini her an “yanan platformda” bulabileceğini göstermeliler. Öte yandan, yıkıcı trend ve piyasa değişimlerine dair kamusal veriler inandırıcı hale geldiğinde fırsat penceresi çoktan daralmış, hatta kapanmış oluyor. Ve şirketler yanan platformun üzerindeyken liderleri acı bir gerçekle yüzleşmek durumunda kalıyor: Yanan platformlar, esnekliğin elzem olduğu anlarda katılığı pekiştirerek değişime engel oluyorlar. Buradan çıkarılacak ders şu: Yanan platforma çıkmaktan sakının. Ancak bunun için liderlerin ikna edici veriler yaygınlaşmadan harekete geçmeleri gerek.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş