Risk Sermayedarları Bir İş Fikrini Aslında Nasıl Değerlendiriyor?

Mayıs 2017

Daha fazla içerik için

Lakshmi Balachandra, akademiye girmeden önce birkaç yıl boyunca iki VC şirketinde çalıştı. Buralarda kendisini oldukça şaşırtan bir olaya sıklıkla şahit oluyordu. VC’ler bir girişimciden iş planını alıyor, okuyor ve girişimden heyecan duyuyorlardı. Endüstri üzerine araştırma yaptıkça duydukları coşku da artıyordu. Sonrasında şirketin kurucusunu resmi bir toplantı için davet ediyorlar ve en nihayetinde bu iş fikrine kesinlikle yatırım yapmak istemiyorlardı. Peki, kâğıt üzerinde gelecek vadeden bir teklif nasıl oluyor da planın arkasındaki kişi bu iş fikrini gerçekten ortaya koyduğunda umutsuz bir vakaya dönüşebiliyordu? “İşte PhD yapmama sebep olan da budur” diyor, şimdilerde Babson College’da yardımcı doçent olan Balachandra, “VC ve girişimci arasındaki etkileşim üzerine çalışmak istedim.”

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş