TAY Group Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Toprak ile Birbirinden Farklı Sektörlerde Başarıyı Yakalayabilmenin Ortak Yolları Üzerine...

Mayıs 2017

Daha fazla içerik için

10 yaşındayken, doğup büyüdüğüm Fatih ilçesinde kurulan meşhur Çarşamba Pazarı’nda okul çıkışı bir arkadaşımla beraber su satardım. Kendi paramı ilk kez o zaman kazanmıştım. Bir gün fark ettim ki aynı pazarda herkes 25 kuruşa su satmaya çalışıyor. Ve siz sesinizi duyurmak için hep biraz daha fazla bağırıyorsunuz. Farklı bir şeyler yapmam gerektiğini anladım. Ve suya limon sıkıp 50 kuruşa satmaya başladım. Kısa sürede elimdeki tüm suları sattım. Yapılan iş çok basitti aslında, su yerine limonlu su satıyorsunuz nihayetinde, fakat ürün farklılaşmış oluyordu. Böylece hem 2 katı fiyatına satmış hem de rakiplerimin önüne geçmiş oldum. Böylece farklılaşmanın ne derece önemli olduğunu ilk kez 10 yaşında su satarken anlamış oldum.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş