Organizasyon Dışı Bir Yetenek Bulutuna İhtiyacınız Var mı?

Ocak 2024

Daha fazla içerik için

Şirketlerin bugün küresel çapta en büyük sıkıntısı ve en önemli maliyetlerinden biri yetenekleri elde tutmak. Bu sadece pandeminin ya da yapay zekâdaki ilerlemelerin getirdiği bir sorun değil. Pandemiden ve Büyük İstifa’dan önce dahi özellikle büyük kuruluşlar ihtiyaç duydukları anda yetenek bulmakta zorlanıyorlardı. Bu da yeni bir davranış biçimine yol açtı. Bu eğilimle başa çıkmakta zorlanan yöneticiler, şirketlerinin standart işe alım süreçlerini atlayarak görevleri hızlı ve verimli bir şekilde tamamlamak için gereken vasıflı yardımı bulmak adına Freelancer, Fiverr ve Upwork gibi dijital yetenek platformlarına yönelmeye başladılar.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş