Daha fazla içerik için

Üst düzey yöneticilik rollerine, özellikle de C-seviyeye yükselmek isteyen lider adaylarına uzun zamandır “yöneticilik tavrı” göstermeleri gerektiği söyleniyor. Çoğu kurumsal ortamda bu, geleneksel olarak üç özelliğe indirgenmiştir: ağırbaşlılık, güçlü iletişim becerileri ve “doğru” görünüm. Peki günümüzde yöneticilik tavrının bileşenleri nedir? İklim tehditleri, Covid-19 salgını, Avrupa ve Orta Doğu’daki savaşlar, #MeToo, Black Lives Matter ve LGBTQ+ hakları hareketleri, kötüleşen siyasi bölünmeler ve ayrıca Zoom, Instagram ve diğer çevrimiçi platformların yükselişi gibi çalkantılı ekonomik, kültürel ve teknolojik değişimler son on yıla damgasını vurmuşken ideal liderlik özelliklerine ilişkin beklentiler nasıl değişti?

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş