Daha fazla içerik için

Harvard Business School’da doktora adayı olan Paul Green ve iki meslektaşı, şeffaf bir görevdaş değerlendirme süreci kullanarak, bir şirketin 300 çalışanının, işleri ve dolayısıyla bu işleri yaparken birlikte çalıştıkları kişiler hakkında fikir belirtmelerine olanak veren alan verileri üzerine çalıştı. Araştırmacıların analizi şunu ortaya koydu ki iş arkadaşlarından gelen eleştirel değerlendirmeler çalışanları, pozisyonlarını daha olumlu değerlendirmeler yapanların çevresinde olacak şekilde ayarlamaya itiyor. Sonuç şuydu: Olumsuz Geri Bildirimler Nadiren Gelişime Yol Açar

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş