Kötü Davranışı Durdurmak için Erdemli bir Alıntı Kullanın

Ocak-Şubat 2016

Daha fazla içerik için

Araştırma: UNC Kenan-Flagler Business School’da, örgütsel davranış alanında doçent olan Sreedhari Desai’nin yürüttüğü bir dizi çalışmada, denekler bir oyundaki sanal bir takımın parçaları olduğuna inanıyorlardı. Deneklere, takım arkadaşlarının bilmeyerek bir yalanı yaymalarını sağlayabilirlerse daha çok para kazanacakları söylendi. Katılımcıların bilmedikleri şey ise diğer tüm oyuncuların araştırmacılar olduğuydu. Bazı araştırmacıların deneklere gönderdikleri e-postaların imza kısmında...

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş