Kasada İstenen Bağışlar Neden Geri Tepebilir?

Mart 2020

Daha fazla içerik için

Tim Bower

Efua Obeng kendini derneklere düzenli olarak çek yazan, fedakar biri olarak tanımlıyor. Fakat birkaç yıl önce mağazalarda ödeme yaparken bağış yapması istendiğinde verdiği tepkilere dikkat etmeye başladı. Howard University’de doktor öğretim üyesi olan Obeng, mağazaların bu tavrından nefret ettiğini söylüyor. Obeng, konu hakkında aile ve arkadaşlarıyla yaptığı sohbetlerden sonra yalnız olmadığını anlıyor. Oysaki araştırmalara göre hayırsever kuruluşlar kasada ısrarla istenen bağışlara fazlasıyla bel bağlıyor. Bu yüzden Obeng, pratikte olan biteni ve kasiyerlerin “kasada bağış” sisteminin etkisini nasıl artırabileceğini gözlemlemeye karar verdi

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: MÜŞTERİLER
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş