Kariyer Ortası Krizi ile Yüzleşmek

Mart 2019

Daha fazla içerik için

Jason Schneider

Yaklaşık sekiz yıl önce kendimi klişe bir hayat yaşarken buldum. Saygın bir üniversitede tam zamanlı felsefe profesörüydüm, hayallerimdeki kariyere sahiptim. Lisans eğitimimi tamamlamış, profesörler için söylenen “Ya bir şeyler yayımlarsın ya da silinip gidersin.” sözüne galip gelmiş, kadro ve terfi arama stresiyle başa çıkabilmiştim. Eşim, bir çocuğum ve ipotekle aldığım bir evim vardı. Sevdiğim işi yapıyordum fakat haftalar, yıllar geçtikçe daha fazlasını yapma arayışı bunaltıcı olmaya başladı. Kariyerim önümde bir tünel gibi uzuyordu. Orta yaş krizi geçiriyordum

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş