Karantina Bilgi İşçilerinin Üretkenliğini Artırıyor

Ekim 2020

Daha fazla içerik için

Bilgi işçileri görevlere öznel yargılar uygular, ne zaman ne yapacaklarına karar verir ve çoğu zaman kimse fark etmeden çabalarını (beyinlerini tam olarak meşgul etmeden) dizginleyebilirler. Bu, üretkenliklerini artırma girişimlerini oldukça zorlaştırabilir. Girdileri ve çıktıları bir inşaatçı, raf istifleyici veya çağrı merkezi çalışanıyla aynı şekilde izlenemeyen bilgi işçilerinin üretkenliğini yıllarca anlamaya ve ölçmeye çalışan Julian Birkinshaw, Jordan Cohen ve Pawel Stach bu konuda 2013’te bir araştırma yürüttü. Fakat Mart 2020’de pandemi baş gösterince elde ettikleri bulguların değiştiğini fark eden araştırmacılar, 2013’te yürüttükleri anket çalışmasını aynı sorularla ve benzer profillere sahip katılımcılarla tekrarladılar.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş