Influencer’lar da Sosyal Sorumlu Olmalı

Ekim 2020

Daha fazla içerik için

Influencer Marketing Hub’ın verilerine göre, 2020’de sosyal medya kanaat önderleriyle (influencer’lar) yapılan pazarlama faaliyetleri 9,7 milyar dolarlık bir pazara ulaşmış durumda. Yüzde 90’ı Instagram üzerinden yapılan bu faaliyetler için harcanan her 1 dolara karşılık 5,78 dolarlık bir getiri elde ediliyor. Arora ve çalışma arkadaşlarına göre, markalar için eşsiz bir pazarlama fırsatı haline gelen bu faaliyetlerin başarısını etkileyen unsur takipçilerin sosyal medya kanaat önderleriyle kurdukları iletişim, duygusal bağ ve etkileşim. Dolayısıyla marka tanıtımı için sosyal medya kanaat önderi seçerken hangi kriterlere dikkat etmek gerektiği, şirketlerin üzerine ciddi biçimde kafa yorması gereken öncelikli konular arasında.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: SOSYAL PLATFORMLAR
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş