İş Yerinde Kutuplaşmayı Yönetebilmek

Mart 2022

Daha fazla içerik için

Günümüzde liderlerin karşılaştığı en büyük zorluklardan biri farklı bakış açılarının yönetilmesidir. Karşıt görüşleri dikkate almanın, yapıcı fikir ayrılıklarını desteklemenin ve “birbirine rakip takımlar” kurmanın ekiplere ve organizasyonlara sağladığı faydalar hakkında çok şey yazılmıştır. Fakat bu tür çalışmalara katılmış olan herkes, çoğu zaman kişisel kimliklerle de ilişkili olan katı görüş ayrılıklarının daima zorlayıcı, ekseriyetle de yıkıcı olduğunu bilir. #MeToo ve Black Lives Matter gibi toplumsal hareketlerden çevreciliğe ve uzaktan çalışmaya kadar pek çok konuda hem derinlikli tartışmalara duyulan ihtiyacın hem de bunlardan kaçınma arzusunun giderek arttığı bu günlerde bu durum daha da geçerli. 2021 yılında yaptığımız bir ankette çatışmanın her seviyeden çalışan için iş hayatının kaçınılmaz bir parçası olduğunu gördük. ABD’de çok geniş bir şirket ve sektör yelpazesinden 486 katılımcının yüzde 89’u iş yerinde belli ölçüde çatışma yaşadıklarını belirtti. Söylediklerine göre haftada ortalama 3,5 saatleri çatışma ile baş etmeye çalışırken geçiyordu.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş