Daha fazla içerik için

24 Ağustos 1992 tarihinde, sabahın erken saatlerinde ailemle birlikte geçici sığınağımızdan çıktık ve şehrimizin, hatta hayatlarımızın sonsuza dek değiştiği gerçeğiyle yüzleştik. Andrew Kasırgası’nın Güney Florida’daki mahallemize şiddetli yağmur ve saatte yaklaşık 270 kilometre hızındaki rüzgarlarla zarar vermesi sebebiyle geçmiş birkaç saati bir araya toplanarak geçirdik. Bütün arazi etrafına dağılmış ev kalıntılarına ve fırtına yüzünden denizden oldukça uzak yerlere itilmiş ağaçlarda mahsur kalan deniz canlılarına tanık olduk. Diğer binlerce insan gibi biz de fırtına ve arkasından gelen birçok karanlık günden yemek, su ve konfor sağlayan yabancılar sayesinde kurtulduk. Andrew Kasırgası, bütün ülke toplanıp yardıma koştuğu için Güney Florida’da güçlü bir ağ ve topluluk oluşmasını sağladı. Ancak insanlar arasındaki mesafe normal hayatlarımıza devam etmeye başladığımızda yavaşça yeniden kendini gösterdi. Evlerimize, işlerimize, okullarımıza ve hayatlarımıza geri döndük ve yeniden birbirimizden uzaklaştık.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş