Vaka Çalışması: Durgunluk Dönemlerinde Tek Seçenek Çalışanları İşten Çıkarmak mıdır?

Ağustos 2020

Daha fazla içerik için

RobIn AstrIgo kendi kendine “İşten çıkarmalar neden işletme okullarında konu olarak ele alınmıyor?” diye sordu. “Kurullar yöneticilerin bu işi kotarmalarını bekliyor fakat kimse bunun nasıl yapılacağını bilmiyor.” Robin kafasını soğuk cama yasladı ve caddeyi dalgınca seyretmeye başladı. Rüzgar ufak kar tanelerini Chicago’nun gökdelenlerle dolu sokakları boyunca bir o yana bir bu yana uçuruyordu. Karşısındaki büyük danışmanlık şirketini karanlık camlarından dolayı göremiyordu fakat oranın atmosferinin de buz gibi olup olmadığını merak ediyordu. O sabah analistle yapılan görüşme oldukça zorluylu. Astrigo Holdings kazanç tahminlerini hisse başına 20 kuruşluk bir farkla ıskalamıştı. Envanter ve harcamalarda yapılan kesintiye rağmen kâr oranları çift haneli sayılarda düşüş yaşadı. Agresif promosyonlar ve indirimlere rağmen Astrigo’nun ev dekorasyonu mağazaları satışlarını daha ucuz ve müşteri hizmetleri çok daha kötü olan perakendecilere kaptırıyordu.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş