İş Arkadaşlarınızı Dürüstlüğe Teşvik Edin

Ağustos 2019

Daha fazla içerik için

İş yerindeki etik çatışmaları yönetmek için tavsiyeler... Jonathan’ın yeni bir işi var. Genel merkezdeki muhasebe grubundan yeni terfi edildi ve şimdi bir tüketici elektroniği şirketinin bölgesel satış biriminin denetçisi. Bu adım için çok heyecanlı ve yeni ekibiyle iyi bir ilişki kurmak istiyor. Ancak çeyrek rakamları geldiğinde bir sonraki çeyreğin satışlarının, prim ödemelerini artırmak amacıyla erken rapor edildiğini fark ediyor. Grup yöneticisinin sessizliği bu tür olayların büyük olasılıkla daha önce de yaşandığını gösteriyor. Kurumsalda çalışırken bu tür çarpıtmalarla uğramış olan Jonathan, durumun büyük hasarlara yol açabileceğinin tamamen farkında. Fakat bu sefer sorunu çözmeye çalışanlar yerine sorunu yaratan insanlarla çalışmak durumunda.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: KENDİNİ YÖNETMEK
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş