#MeToo Ters Tepti

Eylül 2019

Daha fazla içerik için

Tim Bower

2017’nin sonbaharında New York Times ve diğer yayın organları eğlence dünyasından güçlü erkek figürlerce gerçekleştirilen yaygın cinsel taciz ve saldırılara dair haberler yapmaya başladığında birçok insan bu duruma sevindi. Kamuoyundaki yaygın inanış konuyu aydınlatmanın ve sorumluları cezalandırmanın caydırıcı bir etkisi olacağı yönündeydi. Houston University’den yönetim profesörü Leanne Atwater’ın olan bitene farklı bir yaklaşımı vardı. Atwater, “#MeToo’ya verilen tepkilerin çoğu kutlamaya yönelikti, kadınların bu durumdan gerçekten faydalanacağını varsayıyordu” diyor. Ancak Atwater ve araştırma arkadaşları şüpheliydi: “‘Bu durumun insanların düşündüğü kadar iyi gideceğinden emin değiliz, bazı nahoş sonuçları olabilir’ diyorduk.” Grup, 2018’in başlarında korkularının yerli olup olmadığını tespit etmek için bir çalışmaya başladı. Biri erkekler, diğeri kadınlar için olmak üzere iki anket oluşturdular ve bunları geniş bir sektörel çeşitlilikten gelen çalışanlara dağıtıp toplamda 152 erkek ve 303 kadından veri topladılar.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: ÇEŞİTLİLİK
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş