İnsanlar Algoritmaların Değerlendirme Yetisine Güveniyor

Nisan 2019

Daha fazla içerik için

Şirketler, değerlendirme elde etmek için büyük veriye yönelmeye devam ederken insanların bunu yapmayacağını, algoritmalara karşı tedbirli olduğunu ve makinenin verdiği tavsiyeye bir insan dokunuşu yapılmasını istediklerini varsayıyor. Sanal yardımcılar Siri ve Alexa’yı ve onlara verilen insan niteliklerini düşünün. Yapılan yeni bir araştırma, insanların algoritmalara güvenmediği şeklindeki kabulü mercek altına aldı. Vardığı sonuç ise bu görüşün yanlış olduğu

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş