Rekabet, Risk Alma İsteğimizi Artırıyor

Nisan 2019

Daha fazla içerik için

Riske yönelik yaklaşımlar, hem bireysel hem organizasyonel düzeyde önemlidir: Çalışanlar beklenmedik sonuçlardan korkabilir ve bu yüzden endişelerini dile getirmeyebilirler. Liderlerin risk alma isteği ise ürün lansmanları ve satın alımlar gibi konularda verilen kararları etkiler. Daha önce yapılmış bir araştırma, risk tercihlerini etkileyen birkaç unsur belirledi. Bu unsurlar; dışa dönüklük gibi karakter özelliklerinden, ruh hali ve sorunların ele alınma şekli gibi duruma bağlı faktörlere kadar çeşitlilik gösteriyordu. Yapılan yeni bir araştırma ise başka bir değişken keşfetti: İki rakip arasındaki ilişki

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş