Influencerlardan Öğrendiklerimiz

Ekim 2019

Daha fazla içerik için

Parçalanmış gerçeklik ve güven dünyasında markalama. Douglas Holt’un Harvard Business Review Türkiye’nin Mart 2016 sayısında yayınlanan, günümüzde sosyal medya ve markalama ilişkisini değerlendirdiği “Sosyal Medya Çağında Pazarlama” başlıklı yazısını işletme dünyasından okumayan kalmamıştır herhalde. Yine de yazıyı görmemiş olanlar için küçük birkaç not düşerek başlayalım: Holt’un yazısı dijital dünyada (ve dolayısıyla “fiziki” dünyada, eğer böyle bir ayrıştırmanın hâlâ geçerli olduğuna inanıyorsanız) varlığını devam ettirmek isteyen markalar için çok önemli değerlendirmeler ve uyarılar içeriyor. Holt bildik sosyal medya kanallarında “markaya özel” içeriğin kendine yeterince takipçi bulamadığını ve harcanan onca paraya rağmen marka sponsorluğunda hazırlanmış içeriklerin bağımsız YouTuberlar, Instagram fenomenleri, yani günümüzdeki yaygın deyişle influencerların paylaşımları yanında çok sönük kaldığını söylüyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: PAZARLAMA
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş