İknaya Dayalı Yarışmalarda Sıralamanız Büyük Bir Fark Yaratabilir

Ekim 2020

Daha fazla içerik için

Araştırmalar, sıralandırmaya dayalı yarışma türlerinde yarışmacıların sırasının jürinin fikirlerini etkilediğini gösteriyor. Satış ve ikna etmeye dayalı tartışmaların yer aldığı yarışmalarda ilk çıkmanın avantaj sağladığı düşüncesinden yola çıkan araştırmacılar, asansör konuşmaları yarışmalarında da durumun böyle olup olmayacağını merak etti. Yarışmacıların sırasının juri üzerindeki etkisini gözlemlemek amacıyla işletme öğrencisi girişimcilerle dört asansör konuşması yarışması düzenleyerek bir alan deneyi yaptılar.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: GİRİŞİMCİLİK
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş