Her Sosyal Medya Paylaşımı Eşit Değildir

Mart 2020

Daha fazla içerik için

Pazarlamacılar müşteri bağlılığını artırmak için sosyal medyayı her geçen gün daha fazla kullanıyor. Konser ve maçlardan önce, etkinlik sırasında ve sonrasında paylaşım yapmaya özen gösteren pazarlamacılar bu hareketlerinden ne kadar kazanç elde ediyor? Konuyla ilgili birkaç araştırmaya göre, paylaşımların hacmi ve içeriğinin etkinliklere ve etkinlikteki gelişmelere uygun tasarlanması müşteri hassasiyetini önemli oranda etkiliyor. Üstelik bağlılığı ve satın almayı artırıp müşterinin markayla gelecekteki ilişkisini daha iyi hale getiriyor. Araştırmalar özellikle bilgilendirici (“Bir sonraki maçımız X takımıyla olacak”) ve duygusal paylaşımların (“Sonsuz desteğiniz için siz taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz!”) yarattığı etkilere odaklandı

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: PAZARLAMA
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş