Hem İş Başında Hem de İş Dışında Riskli Bir İş

Nisan 2022

Daha fazla içerik için

Araştırmacılar son yıllarda C-seviye yöneticilerin iş dışı faaliyetlerinin iş yeri davranışlarını ve kararlarını nasıl etkilediğiyle ilgilenmeye başladı. Yeni bir çalışma, bir liderin risk taşıyan hobilerinin önemli bir paydaş grubu olan bankaları nasıl etkilediğine bakıyor. Araştırmacılar, organizasyonlardan hangilerinin özel pilot lisansı olan CEO’lar tarafından yönetildiğini belirlemek için (genellikle riskli davranışlar için potansiyel yatırımcıların durum tespitinin bir parçası olarak görülen bir gösterge) başkalarının geçmiş çalışmalarına dayanarak 1993’ten 2010’a kadar büyük ABD merkezli şirketlere verilen binlerce krediyi analiz etti.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş