Havadan Sudan Sohbetlerin Ötesine Geçmek

Nisan 2022

Daha fazla içerik için

Araştırmalar, içeriği anlamlı konuşmaların güçlü sosyal bağlar, yakın ilişkiler ve artan mutluluk ile refah gibi pek çok önemli fayda sağladığını göstermiştir. Öyleyse niçin havadan sudan sohbetlere bu kadar çok zaman harcıyoruz? Yeni bir çalışma bu duruma bir açıklama sunuyor. Bir düzine deney boyunca araştırmacılar, insanların başkalarının kendi hayatlarına olan ilgilerini küçümsediklerini ve bu yanlış anlaşılmanın onları konuşmayı sığ tutmaya yönelttiğini gösterdi. Bir deneyde 178 lisansüstü öğrenci rastgele iki gruba ayrıldı. İlk gruptakilere, “Cadılar Bayramı’nı nasıl kutladınız?” gibi beş yüzeysel soru okutuldu

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş