Kötü Bir Kurumsal Vatandaş Olmanın Maliyeti

Nisan 2022

Daha fazla içerik için

Gelişmekte olan pazarlardaki çok uluslu şirketler giderek yurt dışına açılmaya çalışıyor ancak hedef pazarlardaki paydaşlar genellikle başarısız kurumsal vatandaşlar olacaklarından korktuğu için sert rüzgarlarla karşı karşıya kalıyor. Bir araştırmacı şunu merak etti: Kurumsal sosyal sorumluluk (KSS) faaliyetlerinin medyada yer alması başarı şanslarını etkiliyor mu? Peki ya çocuk işçiliği ve kirletici tesislerin kullanımı gibi kurumsal sosyal sorumsuzluk (corporate social irresponsibility-CSI) ile ilgili medyada çıkan haberler ne kadar etkiliyor?

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş