Hayatımız İş: Bilal Yılmaz

Haziran 2022

Daha fazla içerik için

Disiplinler arası sanat ve tasarım çalışmalarının yanında sanatsal yaklaşımla sosyal etki yaratan toplumsal ve kolektif projeler geliştiren Bilal Yılmaz, sosyal, politik ve finansal nedenlerle gizli kalmış potansiyelleri bularak Crafted adını verdiği çalışmasına taşıyor ve ölmekte olan zanaat kültürüne ışık tutuyor. İstanbul ve Ayvalık’ta kapsamlı çalışmalar gerçekleştirerek ayakta kalmayı başarmış zanaatkarları arşivleyen, çevrimiçi olarak İstanbul’un zanaatkarlar haritasını çıkaran sanatçı, şimdi de Craft Net adını verdiği projeyle çalışmasını büyütüyor. Globale de taşıyacağı projesiyle Bilal Yılmaz, zanaatkarlar ve üretimdeki insan faktörünü görünür kılacak bir kripto altyapısı üzerinde çalışıyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş